top of page

המדריך לבחירת מייק אפ

עודכן: 27 ביולי 2022

מייק אפ הוא ללא ספק אחד ממוצרי האיפור הבסיסיים והחשובים ביותר בו משתמשת כל אישה אשר מתאפרת, בין אם על בסיס יומיומי ובין אם רק עבור אירועים חגיגיים .

אז איך בוחרים מייק אפ?

נתחיל ונאמר שלכל אישה ללא קשר לגילה ולאיך שניראה העור שלה, מומלץ לצאת מהבית עם מייק אפ, ולמה? בעיקר בגלל נזקי השמש, כשאנחנו צעירות ויפות והעור שלנו מושלם וללא שום פגם, אנחנו מצהירות בקול גדול: "אני לא צריכה מייק אפ"... אבל אחרי כמה שנים פתאום מתחלים לצוץ הכתמים, כתמים חומים, נמשים, כתמי פיגמנטציה שמסנן קרינה לבדו לא מצליח לנטרל ואז כבר מאוחר מידי כי העור שלנו זוכר, ולהוציא אותם או לטשטש אותם קשה מאוד, ואם חשפתי את העור לשמש בגיל צעיר אני אשלם את המחיר בגיל מבוגר, לכן מייק אפ הוא חובה!!!

אפשר להשתמש ב BB קרם שהוא מייק אפ קליל שמכיל מייק אפ, לחות ומסנן קרינה.

לנשים המתאפרות על בסיס קבוע יש בדרך כלל את המייק אפ הקבוע שלהן או כמה.... והן יודעות בדיוק איך הוא מרגיש על עור הפנים שלהן ולאיזו עונה בשנה מתאים כל מייק אפ, לנשים רבות שאינן מתאפרות על בסיס קבוע מציאת המייק אפ המושלם עבורן עלולה להיות משימה לא פשוטה. ישנם סוגים רבים ושונים של מייק אפ בשוק – איך נדע איזה מייק אפ לבחור ועל איזה גוון בדיוק ללכת?

ריכזתי עבורכן מספר טיפים לבחירת מייק אפ: מייק אפ מוצק, מייק אפ נוזלי או מייק אפ קרם


ישנם סוגים רבים ושונים של מייק אפ, אך ניתן לאפיין שלושה סוגים עיקריים :

מייק אפ מוצק, נוזלי וכזה המגיע במרקם של קרם או מוס (משחה).


מייק אפ מוצק הוא לרוב כבד ובעל נוכחות מוצקה יותר, מקבע את המראה ומחזיק מעמד לאורך זמן רב. מייק אפ מוצק מומלץ לנשים בעלות עור פנים בעייתי במיוחד ועושה עבודה טובה בטשטוש והסתרה של פגמים גדולים ובולטים יחסית כמו כתמי פיגמנטציה בולטים וכד', מעולה לנשים עם עור בוגר, אך לא לעור מאוד מקומט.

מייק אפ מוצק מעולה לאירועים חגיגיים וארוכים ובכלל ימים אירועים המצריכים ממך להיות מאופרת ולשמור על מראה אסתטי ואחיד למשך פרק זמן ארוך יחסית של שעות רבות.


מייק אפ נוזלי לעומת זאת, מעניק כיסוי סביר לחלוטין, פחות עבה וכבד מזה של המייק אפ המוצק. מייק אפ נוזלי מצטיין לרוב בכיסוי וטשטוש קמטים, בזכות המרקם הנוזלי המאפשר לו להיכנס ולהגיע לכל מקום ומקום בעור הפנים. מעולה לנשים צעירות!!


מייק אפ קרם או מוס הוא לרוב בין הנוזלי למוצק – הוא מעניק כיסוי סביר וכבד יותר מזה של המייק אפ הנוזלי, אך לא כבד כמו זה של המוצק. מייק אפ זה מומלץ לשים הסובלות מכתמים או פצעונים ברמה סבירה באזור הפנים. הוא יעשה עבודה טובה בטשטוש ולא יכביד יותר מדי, אך יתאים בעיקר למצבי ביניים ולא לעור פנים בעייתי במיוחד או עור חלק לחלוטין (אז ניתן להשתמש בנוזלי…).

בנוסף יש את המייק אפ המינרלי, שהוא מייק שמכיל גם פודרה, זהו מייק אפ עם כיסוי קליל יחסית אך מעולה לתיקון איפור במהלך היום או למי שרוצה מראה איפור קליל.

בחירת גוון

מכיוון שמייק אפ הוא מוצר המיועד להשתלב בעור, לטשטש פגמים וליצור שכבה אחידה להנחת איפור, נרצה שהצבע שלו יהיה כמה שיותר קרוב לגוון העור הטבעי שלנו, מייק אפ אשר משתלב בצורה מושלמת כך שלא ניתן יהיה להבחין בינו לבין העור שלנו.

מכיוון שניתן למצוא מייק אפים בעשרות ומאות גוונים שונים, בחירת הגוון המושלם עבורנו עלולה להיות משימה מאתגרת ולא פשוטה בכלל. הדרך הפשוטה ביותר למציאת הגוון המדויק עבורנו הוא מריחה של מעט מייק אפ על עור הגוף המקום המתאים ביותר הוא הצוואר או איזור המחשוף. לטשטש את המייק אפ על העור ולראות עם משתלב עם צבע עורנו. במידה ומתקבל פס בהיר או כהה בולט לעין זהו לא הגוון האופטימאלי עבורךמה קורה כאשר אינך מוצאת גוון אשר מתאים בדיוק?

מצב זה בהחלט יכול לקרות, והפתרון היעיל ביותר הוא ערבוב של שני גוונים שונים (ולעיתים אף יותר). במידה ואינך מוצאת גוון אשר מתאים לך בדיוק, קחי את כמה הגוונים הכי קרובים.

חלקם יהיו טיפה בהירים מדי וחלקם טיפה כהים מדי. ערבבי שניים קרובים, אחד כהה יותר ואחד בהיר יותר מהגוון הטבעי שלך, ותראי האם התקבלה תוצאה רצויה. חשוב לעשות הליך זה בסבלנות ולהקדיש לו זמן. אם תעבדי בצורה סבלנית ורגועה לבסוף תמצאי את השילוב המתאים, ואז כל פעם שתתאפרי המשימה כבר תהיה קלה ומהירה הרבה יותר…

פתרון נוסף הוא לקנות את המייק אפ המהפכני שמתאים עצמו לצבע עורך.פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page